İÇMESUYU PROTOKOLÜ ;
 
İlimiz Musabeyli İlçesine bağlı Dutluca ve Koçcağız köylerinin içmesuyu sorununu çözmek amacıyla İl Özel İdaresinin gözetim ve denetiminde protokol düzenlendi.
 
İl Özel İdaresi tarafından geçen yıl yapılan sondaj sonucu su sıkıntısı giderilen Dutluca köyünün ihtiyaç fazlası suyun ortak kullanımı ile aynı sondajdan çekilecek 1.800 metre isale hattı ile Koçcağız köyüne de su verilecek.
 
Koçcağız köyüne son üç yılda 10 adet sondaj vurulduğunu bundan su alınan üç kuyunun 150.000 TL masraf edilerek köyün sıkıntısının giderildiğini belirten Genel Sekreter Mustafa BOLAT ancak, yapılan sondajların kuruması sonucu üç adet sondajdan sonuç alınmaması üzerine her iki köyün muhtarı ile protokol düzenleyerek Koçcağız köyünün içmesuyu sorununu bir hafta içerisinde çözerek vatandaşlarımızı rahatlatacağız dedi.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Koçcağız köyü muhtarı Dilaver ŞİMŞEK ;
 
İl Özel İdaresinin köyümüze yaptığı çalışmaları takdirle karşılıyorum. Su sorununu gidermek amacıyla komşu köyümüz Dutluca Muhtarı Mehmet ŞAHAN, Dutlucalı Köy vatandaşlarımız ve İl Özel İdaresine bizi bir araya getirerek su sorununun çözümü için gösterdikleri çabaya teşekkür ediyorum dedi.
 
Bugüne kadar köylerine hizmet gelmesine katkısı olan Valilerimize, Milletvekillerimize, Kaymakamlarımıza, İl Genel Meclisi üyelerimize ve İl Özel İdare çalışanlarına şükranlarımızı sunuyorum dedi.
 
Protokolün içeriği karşılıklı istişareler sonucu mutabakatla hazırlanarak imzalandı.
 
 


 


 
Kilis İl Özel İdaresi - Web Master Serkan SAYAOĞLU
 e-Posta : ozelidare@kilisozelidare.gov.tr
KİLİS İL ÖZEL İDARESİ
ÖNCÜPINAR MAHALLESİ TİBİLEVLERİ YANI ÇEVRE YOLU ÜZERİ
 ÖZEL İDARE GSM : 0536 382 26 00 - 0348 813 99 68 - 69 / Fax : 0348 813 26 95
Tüm Hakları Saklıdır © 2016