"KAZICI-ZEMIN DELGI (DELIK DELME VE SONDAJ )
MAKINESI OPERATÖRLÜK” KURSU 
 
 
 
 
Kilis İl Özel İdaresi olarak, İpekyol Kalkınma Ajansı- 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında TRC/18 /TD/0021 kod numaralı "Kilis İl Özel İdaresi'nin Teknik Personelinin "Donanım Kapasitelerinin Arttırılması" Projesi" hayata geçirilmiştir.

Proje kapsamında hedef kitlemize, "Kazıcı-Zemin Delgi (Delik Delme ve Sondaj ) Makinesi Operatörlük” kursu eğitimi verildi. Hazırlanan eğitim programına 20 kursiyerimiz katılım sağlayarak, toplamda 60 saatlik teorik ve uygulamalı eğitim aldılar. Kurs provamını bitiren hedef kitlemiz, Osmaniye ili Düziçi ilçesinde yazılı ve uygulamalı sınava girerek eğitimlerini başarı ile tamamladılar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı "Kazıcı-Zemin Delgi (Delik Delme ve Sondaj ) Makinesi Operatörlük"' belgesi almaya hak kazandılar.

Proje kapsamında yapılan eğitim ile Kilis İl Özel İdaresi'nin kurumsal kapasitesi gelişirken, personellerin teknik donanımlarının arttırılması sağlandı.

Kilis İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Ramazan SÜMER başkanlığında, başarılı olan hedef kitleye sertifika töreni hazırlandı.Sertifıka verme töreninde İl Genel Meclis Başkanı M. Metin KARAKUŞ, su ve Kanal Hizmetleri Müdür vekili İ. Halil NACAROĞLU ve Proje Koordinatörü Öznur İSAL hazır bulundu. Teknik donanım kapasiteleri artan hedef kitleye, sertifikaları verilerek başarıları tebrik edildi.
 
 
 
 


 


 
Kilis İl Özel İdaresi - Web Master Serkan SAYAOĞLU
 e-Posta : ozelidare@kilisozelidare.gov.tr
KİLİS İL ÖZEL İDARESİ
ÖNCÜPINAR MAHALLESİ TİBİLEVLERİ YANI ÇEVRE YOLU ÜZERİ
 ÖZEL İDARE GSM : 0536 382 26 00 - 0348 813 99 68 - 69 / Fax : 0348 813 26 95
Tüm Hakları Saklıdır © 2016